798 - 478 - 463 ebcs@ebcs.com.pl

Termomodernizacja i systemy ociepleń

Wiemy doskonale, jak ważne jest właściwe wykonanie ocieplenia budynku. Dlatego przeprowadzamy liczne remonty w tym zakresie i doradzamy klientom, jakie ocieplenie i w jakim zakresie należy zastosować na konkretnym gmachu, by osiągnąć najlepsze efekty, bez ponoszenia niepotrzebnie wysokich kosztów. Chodzi o to, by przeprowadzona termomodernizacja i zastosowane systemy ociepleń skutkowały oszczędnością energii i łatwością nagrzania budynku, bez utraty jego walorów estetycznych czy funkcjonalnych. Przekonujemy, że inwestycja w usługi remontowe w tym zakresie jest opłacalna i pozwala na znaczne oszczędności w dłuższej perspektywie czasu. Jako firma budowlana z doświadczeniem przeprowadzamy modernizację budynków na terenie całej Wielkopolski w przedmiocie ich ocieplenia sprawnie i szybko, zgodnie z wszelkimi wymogami prawnymi i w ten sposób, by wprowadzone zmiany podnosiły stan bezpieczeństwa budynku.

Zalety termomodernizacji

Przeprowadzając termomodernizację i instalując odpowiedni system ocieplenia uszczelniamy budynek, tak by ciepło nie uciekało nadmiernie z jego wnętrza, oraz do zapewniamy mu jak najekonomiczniejszy system grzewczy. Dlatego oferowane przez naszą firmę budowlaną EBCS usługi remontowe dotyczą szerokiego zakresu prac, w tym uszczelnienia okien i drzwi, ocieplenia ścian czy unowocześnienia instalacji grzewczej. Z doświadczenia wiemy, że wiele budynków zostało zbudowanych zgodnie z nieaktualnymi już przepisami lub wytycznymi, które nie gwarantowały im dostatecznej czy optymalnej izolacji cieplnej. Dlatego konieczna jest ich modernizacja, którą realizujemy wykorzystując najnowocześniejsze możliwości. W ten sposób poprzez wysokiej jakości usługi remontowe dostosowujemy przestarzałe budynki do aktualnych wytycznych oraz zapewniamy im doskonałe warunki termiczne na długie lata.

Systemy ociepleń

Pierwszym, najprostszym i najczęściej stosowanym systemem docieplenia budynku jest izolowanie ścian, co chroni je przed szybką utratą temperatury. Badania dowodzą, że to właśnie przez ściany ucieka przeważająca ilość ciepła z wewnątrz budynku. W efekcie przeprowadzonych przez nas sprawnie usług remontowych w zakresie docieplenia ścian, łatwiej jest ogrzać pomieszczenia i dłużej utrzymuje się w nich wyższa temperatura, co pozwala na wprowadzenie dużych oszczędności w kwestii ogrzewania. Stosowane przez naszą firmę budowlaną EBCS z Poznania nowoczesne rozwiązania pozwalają na połączenie kwestii ocieplenia budynku z praktyczną funkcją jego ochrony oraz rolą estetyczną, jaką niewątpliwie pełni elewacja.