798 - 478 - 463 ebcs@ebcs.com.pl

Ocieplenia budynków

Ocieplanie domu to ważny etap w jego budowie, ale jest też przydatne w już użytkowanych budynkach. Firma budowlana EBCS oferuje profesjonalne ocieplenia budynków, a terenem naszej działalności jest zarówno Poznań, jak i cała Wielkopolska. Dobór właściwego docieplenia elewacji pozwala na znaczącą oszczędność energii, a także kosztów utrzymania. Nasze usługi budowlane wyróżnia solidność oraz zastosowanie nowoczesnych technik. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy w stanie doradzić Państwu najlepsze rozwiązania i wybór materiałów. Stosujemy głównie zewnętrzne systemy, które gwarantują długoletnią izolację cieplną i charakteryzują się wysoką wydajnością.

Ocieplenia budynków to specjalność naszej firmy. Zaufało nam już wiele firm oraz klientów indywidualnych na terenie Poznania i Wielkopolski. Wybór materiału ocieplenia nie tylko od jego właściwości (np. grubości), ale też od konstrukcji budynku. Nie może on go bowiem nadmiernie obciążać. EBCS doradzi, co najlepiej wybrać. Wykorzystujemy systemy ociepleniowe ze styropianem, z wełną mineralną, a także oparte o pianę fenolowa czy styrodur. Pierwsze dwa należą do najpopularniejszych rozwiązań. Styropian jest nie tylko dobrym materiałem izolacyjnym, ale także tanim. Droższa, jednak charakteryzująca się wyższą jakością, jest wełna mineralna. Wyróżnia się całkowitą niepalnością oraz wysokim współczynnikiem izolacji akustycznej. Ten typ ocieplenia doskonale nadaje się do ocieplenia poddasza. Odpowiedni montaż oraz ilośc położonych warstw gwarantuje ochronę przed utrata ciepła, jednocześnie zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się domu latem.

Wybór odpowiedniego materiału zależy także od miejsca, które chcemy docieplić. Np. styrodur świetnie sprawdzi się w strefach cokołowych, ponieważ jest odporny na nasiąkanie wodą – chroni przed zawilgoceniem spowodowanym woda deszczową. Z kolei najbardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest dziś piana fenolowa. Ma najlepsze właściwości termoizolacyjne w porównaniu do poprzednio wymienionych materiałów (choć jest dwukrotnie cieńsza od styropianu), jednak jest najdroższa. Doskonale sprawdza się w ocieplaniu wnęk balkonowych, ościeży okiennych, a także ścian pasywnych.

Wykorzystujemy jedynie materiały renomowanych producentów, charakteryzujące się dużą wytrzymałością i gwarantujące wysoki stopień termoizolacji budynku. Po wykonaniu prac ociepleniowych zajmiemy się także tynkowaniem budynku. Ważna jest dla nas nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka realizacji. Kładziemy nacisk na indywidualne podejście do każdego Klienta, służąc fachowa i kompleksową pomocą. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem technicznym oraz wykwalifikowaną kadrą pracowników, co zapewnia solidne wykonanie powierzonego nam projektu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w siedzibie firmy w Poznaniu lub do skorzystania z formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie internetowej. Odpowiemy na każde pytanie, rozwiejemy wszelkie wątpliwości, doradzimy najkorzystniejsze rozwiązania. Do skorzystania z naszych usług zachęcamy przedsiębiorców, właścicieli lokali użytkowych, a także klientów indywidualnych.